نکات مهم در استفاده از پارکینگ مکانیزه طبقاتی

مهم ترین مزیت استفاده از پارکینگ مکانیزه طبقاتی امکان خلق یک فضا گسترده در مکانی با مساحت بسیار کم و در نتیجه افزایش بهره وری خواهد بود. اصطلاح “پارکینگ” نشان دهنده قرار دادن موقت یک وسیله نقلیه در یک مکان خاص است که برای آن منظور تعیین شده است. مکان هایی که ماشین ها در آن پارک می شوند ، به عنوان جای پارک شناخته می شوند.

در سال های جدید با کمک فناوری های برتر، مهندسین موفق شده اند تا با ارائه راهکارهایی موثر، مشکل عدم وجود فضای کافی برای پارک در ساختمان ها، مراکز تجاری و به طور کلی فضای شهری را به سادگی کنترل و مدیریت کنند. وجود مساحت های بسیار کم در مناطق شهر، اهمیت و نیاز به طراحی پارکینگ های مکانیزه مانند اسمارت پارکینگ را ضروری کرده است.

اما ۱۲نکته مهم در استفاده از پارکینگ مکانیزه طبقاتی وجود دارد که تنها در صورت توجه به آن می توان شاهد نتایجی مطلوب در زمینه افزایش بهره وری ها در یک محیط یا یک فضای محدود بود. در ادامه به صورت موردی نسبت به بررسی نکات مهم در استفاده از پارکینگ مکانیزه و اسمارت پارکینگ می پردازیم. به این نکته مهم توجه داشته باشید که اسمارت پارکینگ در حقیقت ساده ترین راه برای جبران کمبود فضای پارک حتی در کم عرض ترین خیابان ها یا کوچک ترین مراکز تجاری است.

استفاده از پارکینگ مکانیزه طبقاتی

توجه به نکات مهم در استفاده از اتوماسیون پارکینگ طبقاتی این امکان را فراهم می کند، تا در نهایت پس از ارائه یک طرح مهندسی جامع، بتوان شاهد بیشترین میزان رضایت مندی بود. در ادامه همچنین به بررسی بایدها و نبایدهای استفاده از پارکینگ مکانیزه می پردازیم. نکات مهم استفاده از پارکینگ مکانیزه طبقاتی :

 

 پایبندی به نکات ایمنی توسط رانندگان

بهره وری حداکثری درکنترل ابنیه ملل به عنوان یک پارکینگ مکانیزه با رعایت کلیه نکات یاد شده و به ویژه پایبندی به نکات ایمنی توسط رانندگان به بهترین شکل ممکن محقق خواهد شد.

انتخاب بهترین فضا برای پارک، ترجیحا بدون شیب

برای پارک خودرو در پارکینگ های مکانیزه توجه به شیب دار بودن یا نبودن فضا خالی مورد نظر برای پارک، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. هر چند که رعایت کلیه نکات ایمنی و همینطور ترافیکی در پارکینگ ها نیز حائز اهمیت است، اما عدم شیب دار بودن محل پارک جزء موضوعاتی است که می تواند نقش مهمی در تسریع فرآیند نصب داشته باشد.

بررسی تعداد طبقات اسمارت پارکینگ و انتخاب بهترین جای پارک

پارکینگ هوشمند طبقاتی به طور معمول با توجه به محل قرارگیری و همینطور تعداد طبقات، دارای ظرفیت های متعددی است. بنابراین انتخاب بهترین جای پارک با توجه به مدت زمان حضور خودرو در پارکینگ و همینطور مدت زمان انجام فرآیند اداری یا خرید توسط مالک خودرو، موضوع حائز اهمیتی به نظر می رسد.

توجه به زمانِ پارک خودرو در پارکینگ

زمان و محدوده زمانی مشخصی برای پارک خودرو در اسمارت پارکینگ درست مانند سایر انواع پارکینگ های بتنی تعریف شده است. در صورتی که زمان پارک از محدوده تعریف شده فراتر رود، قطعا هزینه های بیشتر یا نیاز به جابجایی خودرو توسط رانندگان و یا مواردی از این دست به عنوان یک قانون مورد اجرا قرار می گیرد.

 اطمینان از کنترل تردد خودرو و مدیریت فضای پارکینگ

کمبود فضای پارکینگ در شهرها باعث خواهد شد تا جایگزین شدن اسمارت پارکینگ به سرعت و فورا اجرایی شود، بنابراین اطمینان از کنترل و همینطور مدیریت فضای پارکینگ توسط نگهبان یا مدیریت پارکینگ موضوع مهمی است که باید به آن اشاره کرد.

 توجه به ظرفیت پارکینگ

ظرفیت پارکینگ های مکانیزه که در نقاط مختلف شهر قرار داده می شوند، یکسان نیست. بررسی ظرفیت پارکینگ ها توسط رانندگان این فرصت را ایجاد می کند تا بدون اتلاف هزینه یا زمان، به راحتی امکان بررسی عدم وجود یا وجود جای پارک فراهم گردد.

 

سوالات متداول پیرامون تجهیزات هوشمند شهری

پیاده سازی پارکینگ هوشمند در سطح شهر چگونه به شهروندان کمک کرده است؟

راهکار پارکینگ هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا یکی از به‌روزترین و جدیدترین پاسخ‌ها به این معضل شهری است که تا حد زیادی مشکلات ناشی از کمبود فضای پارکینگ را کاهش داده و امکان برنامه‌ریزی و مراجعه به موقع و بدون دردسر به محل موردنظر را برای شهروندان فراهم می‌کند.

روشنایی هوشمند معابر و خیابان‌ها با چه هدفی انجام میشود؟

یکی از اهداف توسعه شهرهای هوشمند، ارائه راهکارهای جامع و نوین به منظور صرفه جویی و ایجاد سیستم‌های پایدار انرژی با هدف ذخیره آن برای نسل‌های آینده و کاهش هزینه‌های مربوطه است. راهکار روشنایی هوشمند شهری پایالایت و کنترل ابنیه ملل علاوه بر صرفه جویی قابل توجه در مصرف انرژی، امکان مدیریت، نگهداری و نظارت کارآمد بر این سیستم ها را فراهم می‌آورد.

مزایای هوشمندسازی و مدیریت آنلاین آبیاری فضاهای سبز شهری را ذکر کنید؟

این راهکار که با نصب حسگرهای سنجش رطوبت خاک به منظور بررسی وضعیت آبیاری فضای سبز شهری امکان‌پذیر می‌شود؛ علاوه بر کاهش هزینه‌ها، به مراقبت بهتر از فضای سبز و منابع آبی، بویژه در مناطق کم‌آب‌تر و همچنین نظارت بر عملکرد پیمانکارها می‌انجامد. همچنین امکان تجمیع سیستم سنجش رطوبت با آبیاری و اتوماسیون کامل آن نیز وجود دارد.

 

Rate this page