سیستم هوشمند کنترل تردد پارکینگ

سیستم مکانیزه کنترل تردد پارکینگ یا همان

پارکینگ هوشمند

این امکان را فراهم می کند تا نظارت دقیقی بر روند تردد خودروها ، از گیت ورودی و خروجی خودرو ، در اماکن مختلف از جمله سازمانها ، پارکینگهای عمومی و پارکینگ های طبقاتی در پاساژها یا پارکینگ های ساختمانی داشته باشیم و همچنین

سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ

این توانایی را دارد که علاوه بر ثبت تردد خودروها ، تردد اشخاص را بطور لحظه ای و همزمان در اختیار اپراتورهای پارکینگ هوشمند قرار دهد که با تجهیز پارکینگهای عمومی به سیستم پارکینگ هوشمند انجام کلیه عملیات مالی در جهت ورود و خروج و زمان توقف خودرو به کمک سامانه راهبند و گیت راهبند کنترل شده و امکان نظارت تصویری جهت کنترل خودروهای ورودی و خروجی وجود دارد که این ویژگی نشان از وجود استاندارد های بالاتر امنیتی در پارکینگ های هوشمند نسبت به سیستم های سنتی و قدیمی میباشد.
pms


سیستم کنترل تردد پارکینگ با کمک تشخیص پلاک


نرم افزار سیستم پارکینگ تشخیص پلاک، قابل استفاده در تمامی پارکینگ ها از جمله پارکینگ های عمومی، پارکینگ های طبقاتی، پارکینگ های خصوصی و اداری می باشد.
نرم افزار پارکینگ تشخیص پلاک با استفاده از دوربین پلاک خوان که در قسمت ورودی پارکینگ نصب می گردد ، اقدام به عکس برداری از خودروهای در حال ورود و یا خروج از پارکینگ نموده با تشخیص شماره پلاک اقدام به ثبت تردد خودرو در بانک اطلاعاتی خود می نماید.
pmsمدیریت پارکینگ از طریق فن آوری RFID


یک راهکار برای مشکلات موجود در سیستم های مدیریت هوشمند پارکینگ، از طریق فن آوری RFID ارائه می شود. خواننده RFID، برچسب های RFID، رایانه ها، موانع و نرم افزار به عنوان اجزای تشکیل دهنده اصلی در ای فن آوری استفاده می شوند.
نرم افزار ذکر شده برای مدیریت، کنترل و گزارش گیری عملیات برای پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. کنترل ورود و خروج خودروها در پارکینگ های هوشمند توسط خوانندگان RFID ، برچسب ها و موانع انجام می شود. با استفاده از این سیستم ها، علاوه بر کاهش هزینه های جاری، رضایت مندی و کنترل بهتر برای مدیران و کارکنان را به همراه دارد.
با گذشت زمان و استفاده از این فن آوری در آینده می توان از پارکینگ های بدون سرنشین، ایمن و خودکار با فن آوری RFID استفاده نمود. کنترل ورود و خروج خودروها در پارکینگ های هوشمند به سرعت و بدون نیاز به توقف خودرو و چک کردن توسط نگهبان انجام خواهد شد به طوری که مشکلات ترافیکی در طول این فرآیند کاهش خواهد یافت و یا حتی کاملا حذف خواهد شد.

تجهیزات مورد استفاده در سیستم PMS

دو نوع کارت برای سیستم های هوشمند کنترل تردد پارکینگ وجود دارد: 1.کارت بدون تماس : در پارکینگ های عمومی از آن استفاده می شود و چهار نوع عمومی و اعتباری و ماهیانه و پرسنلی دارد. 2.کارت برد بلند : معمولا از این نوع کارت در پارکینگ های اختصاصی استفاده می شود. با نزدیک شدن خودرو به ورودی یا خروجی گیت آنتن برد بلند از فاصله دور کارت را شناسایی می کند و اطلاعات لازم ثبت شده و با کنترل اطلاعات کارت مجوز های لازم برای خودرو توسط سیستم به عملگرها صادر می شود.
در این باجه معمولا دستگاه کامپیوتری وجود دارد که نرم افزار مدیریت پارکینگ بر روی آن نصب شده است و توسط این دستگاه اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی توسط اپراتور قابل کنترل و گزارش گیری است.
از آنتن برد بلند برای خواندن اطلاعات کارت تا فاصله 10 متری استفاده می شود. با وارد شدن خودرو در فاصله 10 متری آنتن، اطلاعات کارت مخصوصی که روی خودرو نصب شده خوانده می شود و در صورت مجاز بودن، اجازه ورود داده خواهد شد.
در نرم افزار پارکینگ مي توان انواع گروه های کاربری را تعریف کرد و برای هرکدام تعرفه های جداگانه ای را مشخص نمود. این تعرفه شامل ورودی، مبلغ روزانه، مبلغ شبانه، مبلغ ماهیانه و ... می باشد. نرم افزار می تواند گزارش های مفیدی را ارائه نماید، ورود و خروج خودروها را کنترل نماید، قابلیت بازکردن راهبند به صورت نرم افزاری، ثبت دستی اطلاعات، ثبت کلیه عملیات کاربران، نمایش مبلغ بر روی نمایشگر یا چاپگر، گزارشات متنوع مالی بر اساس کاربر و یا زمان و ... تنها بخشی از قابلیت های نرم افزار پارکینگ می باشد. در روش عمومی در زمان ورود و خروج کارت به دستگاه نشان داده می شود و دستگاه بر اساس تعرفه هزینه را محاسبه کرده و فیش مربوطه چاپ و یا در نمایشگر نمایش داده می شود. در روش اعتباری به محض خواند کارت کاربر توسط دستگاه، اعتبار شخص کنترل شده و در صورت مجاز بودن پس از ثبت اطلاعات مربوطه در کامپیوتر مرکزی به کاربر اجازه ورود داده می شود و اعتبار معینی از کارت شخص کم خواهد شد.
این دوربین به کامپیوتر یا سوییچ شبکه متصل شده و در هنگام ورود یا خروج خودرو از آن عکس می گیرد و تصاویر لازم را ذخیره می کند. همچنین در سیستم های پلاک خوان با کمک دوربین مجوز های لازم برای پلاک ثبت شده توسط دوربین بررسی می شود. این کار برای کنترل خروج خودرو مورد نیاز می باشد.
از این دستگاه برای کنترل ورود و خروج پارکینگ استفاده می شود. راهبند را می توان به صورت دستی یا کامپیوتری با استفاده از سیستم هوشمند کنترل تردد پارکینگ کنترل کرد. راهبند پس از بررسی مجوز ورود با گرفتن فرمان از دستگاه اجازه ورود و یا خروج را به خودرو می دهد و پس از تردد خودرو به صورت اتوماتیک بسته می شود.

فهرست قابلیت های نرم افزار به شرح زیر می باشد :

1. ثبت اطلاعات ورودی و خروجی خودرو شامل ( پلاک خودرو ، شماره کارت خودرو ، زمان ورود و خروج ، نوع و رنگ خودرو ، نام راننده ، مدت اقامت ، ملاقات شونده و ... )
2. ثبت تصاویر لازم از خودرو شامل تصویر خودرو ، تصویر پلاک و تصویر راننده
3. نمایش اطلاعات خودرو در زمان خروج شامل زمان خروج ، اطلاعات ورودی خودرو ، تصویر راننده و خودرو در زمان ورود
4. ارائه قبض یا رسید در زمان ورود
5. محاسبه و اعلام هزینه پارکینگ با ارائه قبض یا نمایش روی تابلو
6. اعلام در لحظه ظرفیت پارکینگ بر روی تابلوی نمایشگر
7. سفارشی سازی خودرو ها جهت تردد در پارکینگ شامل :
- تعیین خودرو هایی که امکان ورود به پارکینگ و یا خروج را دارند بر مبنای پلاک و یا شماره کارت آن
- تعیین محدودیت زمانی تردد خودرو ها به ازای تمامی خودرو های ورودی و یا به صورت جداگانه
- تعیین تعرفه پرداخت هزینه پارکینگ به تفکیک هر خودرو و یا برای کل خودرو های ورودی
- تعیین زمان انقضای استفاده هر خودرو از پارکینگ
- تعیین ممنوعیت استفاده خودرو ها از مکان های خاص در پارکینگ به ازای هر خودرو
- تعیین سطح استفاده خودرو های از پارکینگ شامل میهمان ، ملاقات کننده ، عمومی
8. ارائه انواع گزارش گیری های لازم جهت مدیریت سامانه شامل :
- فهرست تمامی خودرو های ورودی و خروجی در پارکینگ با قابلیت جستجو بر مبنای زمان ، پلاک ، شماره کارت ، نام راننده
- ارائه اطلاعات کامل خودرو های ورودی و خروجی
- فهرست مبالغ دریافتی از خودرو ها
- فهرست خودرو های موجود در پارکینگ
- فهرست خودرو هایی که شب در پارکینگ حضور داشته اند با عنوان -فهرست شب ماندگاری
9. مدیریت کاربری کامل
10. تعیین تعداد کاربر نامحدود
11. ثبت تمامی عملکرد کاربر های سامانه
12. ثبت مبالغ دریافتی توسط هر کاربر
13. تعیین سطح دسترسی هر کاربر
14. ارائه انواع گزارش گیری های مالی جهت حسابداری سامانه شامل :
- مبالغ دریافتی از هر خودرو و همچنین گزارش کل پارکینگ
- کارکرد هر یک از کاربران سامانه
- تسویه حساب روزانه و یا کامل با کاربران
- گزارش های مالی در زمان های مورد نظر مدیریت سامانه
15. ارائه سامانه تحت وب جهت بررسی عملکرد پارکینگ از طریق اینترنت
16. اتصال سامانه به راهبند ، چراغ راهنمایی و موارد مشابه و کنترل آنها
17. دریافت اطلاعات کارت از انواع کارت خوان
18. اتصال سامانه به 3 دوربین به ازای هر گیت پارکینگ جهت ثبت پلاک ، تصویر راننده ، تصویر کل خودرو
 

قیمت سیستم پارکینگ هوشمند PMS

قیمت سیستم پارکینگ با توجه به محیط مورد استفاده و امکانات لازم متغیر است. جهت اطلاع از قیمت، خرید و مشاوره سیستم پارکینگ، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 
X